30aug

ZŠ Pavla Marcelyho má novú stenu!

Základná škola na Drieňovej ulici v Bratislave nás oslovila s požiadavkou na kreatívne, moderné a zároveň pútavé prevedenie grafického ozvláštnenia stien ich vstupnej haly.

Po úspešnom mini tendri sme sa pustili do kreatívnych návrhov a grafického zvizualizovania našich návrhov. 

Požiadavka bola, aby jednotná a ucelená grafika motivovala deti (ako malých prváčikov, tak aj veľkých deviatakov), zaujala učiteľov a bola pútavá aj pre rodičov – to bolo zadanie od pána riaditeľa tejto bratislavskej školy. 

ZŠ Pavla Marcelyho je zameraná na environmentálny rozvoj žiaka, informačné technológie, jazyky, ako sa aj v neposlednom rade rázne vytyčuje voči šikane. 

Keďže sme dostali voľnú ruku pri príprave grafiky, rozhodli sme sa toto zameranie integrovať aj do kreatívnych návrhov vizuálu. Pripravili sme až 4 rôzne kreatívne témy, z ktorých víťazná bola našim favoritom už od začiatku. 

Finálna grafika zahŕňa karikatúry slávnych osobností s ich motivačnými výrokmi a zároveň sme použili do grafiky aj známe slovenské osobnosti, ktoré túto školu navštevovali. Tým postupne bude škola dosahovať väčšie povedomie o úspechoch ich bývalých žiakov a tiež to zatraktívni jej program pre rodičov a potenciálnych budúcich žiakov.

Druhou výzvou v rámci tohto projektu bolo vymyslenie riešenia realizácie, resp. vymyslenie možností, ako túto grafiku najlepšie aplikovať na stenu. Realizácia sa totiž konala na nerekonštruovanej stene, ktorá bola v minulosti do polovice namaľovaná olejovou farbou s nerovným povrchom. 

S použitím správneho materiálu a tiež po skúšobných nátlačkoch s rôzne zvolenou grafikou sme vytvorili to správne spojenie, ktoré tieto nedokonalosti jednoducho zakryjú. Zároveň je materiál vyberaný aj vzhľadom na praktickosť. Fólia nášho výberu je veľmi vhodná do školského prostredia, keďže sa len veľmi ťažko dá natrhnúť a je umývateľná pri takmer akomkoľvek znečistení. 

Dôležitou súčasťou celého, viac ako 65m2  vizuálu bolo aj 3D logo školy, ktoré doplnilo a zvýraznilo celú grafiku. 

MYMEDIA, s.r.o.
Tomášikova 30, Bratislava

Sledujte nás:
Odoberajte náš newsletter:

© 2022 All rights reserved.